Home

MIRÓ litografi Komposition

JOAN MIRÓ. Komposition, ur Miro Lithographe I, 1972, färglitografi, Mourlot 859 Lauritz.com - Joan Miró (1893-1983). Komposition, litografi 446/1000, tryksigneret Miro. Rammemål 85x67,5 cm. Fremstår med to lysere områder langs øverste kant. Auktionen er forlænget JOAN MIRÓ, färglitografi, ur Miró Litograph I. Komposition. Komposition. Bladstorlek ca 32 x 24 cm. Ej examinerad ur ram MIRO, JOAN. Litografi. Komposition. 38x56. Originallitografi ur Edition Galerie Maeght, Paris, 1958, Derriere le Miroir. Ej examinerad ur ram JOAN MIRÓ (1893-1983): Komposition, ur Derrière le Miroir, färglitografi, bladmått 31x24 cmSäljes till förmån för Cancerfonden. Lägg märke till att det inte är evig äkthetsgaranti på varor köpta på Stockholms Auktionsverk Online. Dessutom gäller andra köpvillkor vid budgivning på varor på auktion på Stockholms Auktionsverk

JOAN MIRÓ (1893-1983): Komposition, ur Derrière le Miroir, färglitografi, bladmått 31x24 cm Säljes till förmån för Cancerfonde JOAN MIRO (1893-1983): ur Lithographe: Komposition, 1975, Mourlot 1043, färglitografi, ca 31x23,5 cm. Kategorier

JOAN MIRÓ. Komposition. Färglitografi. Signerad Miro och numrerad HC. Beskrivning. 45x37 cm Proveniens Bisel Cuadros, AliCante, Spanien. Konditionsrapport. något gulnad. Följerätt Ja. Föremålsnr 208441. Har du något liknande att sälja? Gör en kostnadsfri värdering! Hus Garpenhus Auktioner. Föremålsnr 208441 JOAN MIRÓ. Komposition, färglitografi, signerad. Beskrivning. 15/75, ramstorlek 103 x 76 cm. Konditionsrapport. Skadat glas. Konstnär/formgivare. Joan Miró (1893-1983) Följerätt. Ja. Har du något liknande att sälja? Gör en kostnadsfri värdering! Föremålets betalsätt. Hus Helsingborgs Auktionskammare. Föremålsn JOAN MIRO (1893-1982): Komposition, ur Lithograph I, 1972, Mourlot 862, färglitografi, bildmått innanför passepartout ca 31x24 c JOAN MIRÓ. Komposition. Färglitografi, signerad och numrerad 29/100. Beskrivning. Mått inom passepartout 33,5 x 51 cm. Visa hela texten. Konditionsrapport. Ej examinerad ur ram

JOAN MIRÓ. Komposition, ur Miro Lithographe I, 1972 ..

JOAN MIRO, efter 1893-1983 Composition Färglitografi, 1954, efter förlaga, signerad och numrerad Miró 274/400. Tryckt på Arches papper. Edition Maeght. I. 34,8 x 46 cm S. 48,4 x 65 cm Colour lithograph after Miró, signed and numbered. Edition Maeght. Overall mountstained, otherwise in good condition, unframed JOAN MIRO (1893-1983): Komposition, ur Derrière le Miroir 151-152, 1965, färglitografi, motivmått ca 36x27 cmLITTERATUR: Mourlot 374. Kondition

JOAN MIRO (1893-1983): efter, Komposition, ur DLM nr 186, 1970, färglitografi, bildmått ca 37x27 cm, Galleri Maeght, Hem JOAN MIRÓ Färglitografi, osignerad, ur Miró Lithographe II Stockholms Auktionsverk Online 520731. JOAN MIRO (1893-1983): Komposition, osignerad, färglitografi, ca 38x4 Auctionet har nätauktioner med inredning, design, konst och vardagsantikviteter Joan Miró (1893-1983), Spanien. Komposition. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d'artiste). Motivet: 63x47cm, slitage, skador. måndag 21 oktober 2019. Ange Metropol Auktioner som källa vid publicerin Joan Miró litografi Auktionsnr 787327. Beskrivning JOAN MIRO (1893-1983): Komposition, ur Miro Lithographe IV, 1981, färglitografi, Mourlot 1258, bladmått ca 31,5x24 cm. Kategorier Konst, Grafik. Visas Magasin 5, Frihamnen, Stockholm Rum 18 Lägg till i minneslistan Dela

Joan Miró. Litografi. Komposition, cd Lauritz.co

Joan Miró. Abstrakte Komposition Litografia original IV, 1972 lithographs (10 Lithographien) Prints & Graphic Art. je 31.5 x 49.5 c Stockholms Auktionsverk Online 896307. JOAN MIRO (1893-1983), efter: Komposition, färglitografi, Les peintures sur carton de Miro, ur Derrière le Miroir 151-152, 1965, motivmått ca 36 x 2

Färglitografi. ref nr 548034. Joan Miró (1893-1983), Spanien. Efter, Komposition, tryckt signatur, bladets mått: 55x76. Såld för 1.900 kr måndag 26 november 2018. Ange Metropol Auktioner som källa vid publicerin JOAN MIRO (1893-1983), ur Lithographe II: Komposition, 1975, Mourlot 1037, färglitografi, ca 31x23,5 c

JOAN MIRÓ, färglitografi, ur Miró Litograph I

Joan Miró lithograph Joan Miró litografi JOAN MIRÓ (1893-1983), after: Composition, 1958, triple-sided color lithograph, from Derrière le Miroir (DLM) no. 107-108-109, leaf dimensions approx. 38x81.5, unframe Joan Miró. (Spanien, 1893-1983) Joan Miró, färglitografi, signerad i trycket, ur Ceramiques de Miró artigas. Komposition. Utgiven av Maeght, Paris. Bildstorlek 28 x 56,5 cm. Ej examinerad ur ram Joan Miró, Komposition, 31/50, 60x90 Såld: 21.800 kr Såldes den 15 februari 2010 Zoom Star. 4121 Färglitografi Joan Miró (1893-1983), signerad, 31/50, 94x65 cm Såld: 17.400 kr Såldes den 31 oktober 2011 Zoom Star. 1478 Färgetsning Joan Miró, 107/120, 22x14. Joan Miró. (1893-1983) Miro, Juan (1893-1983), spansk målare, grafiker och skulptör. Verksam i Paris och Barcelona, där han har eget museum. Från en föreställande bildvärld nådde Miro 1924 fram till ett nästan abstrakt måleri, en bildskrift med figurala tecken i rytmiska figurationer. Han arbetar främst med symboler och. Stockholms Auktionsverk Online 770066. JOAN MIRO (1893-1983), ur Lithographe II: Komposition, 1975, Mourlot 1037, färglitografi, ca 31x23,

Stockholms Auktionsverk Online 895486. JOAN MIRO (1893-1983): efter: Komposition, färglitografi ur Derriére le Miroir, no 151-152, 1965 tryckt Galleri Maeght, Paris, motivmått ca 36x2 Liknande föremål: ea-upplaga europa färglitografi grafik joan miro joan miró komposition litografi litografier litografiskt blad spanien spansk spanska sydeuropa. 8170 Färglitografi 2 st, Oidentifierad konstnär. Signerad, 295 upplag..// 8289 Färglitografi 5 st, Hasse Froom (f. 1938), Sverige Konstnärens bok med kompositioner av Miró - Konstnärens stämpel - 1100 ej. - 1970 Mer. Joan Miró - Por un teatro en Cataluña. Litografi - Handsignerad - 50 + H.C. - 1973 Mer. Joan Miró - Poligrafa 15 ans. Litografi - Signatur på platta - Joan Miró - 1972 Mer. Joan Miró - Escultor-Irán . Litografi - Signatur på platta. Färglitografi, Joan Miró (1893-1983), Spanien. Komposition. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d'artiste). Motivet: 63x47cm, slitage, skador

MIRO, JOAN. Litografi. - Bukowski

1410 Färglitografi. Joan Miró, Komposition, 31/50, 60x90. Såld: 21.800 kr. Såldes den 15 februari 2010. Zoom Star. 4121 Färglitografi. Joan Miró (1893-1983), signerad, 31/50, 94x65 cm. Såld: 17.400 kr. Såldes den 31 oktober 2011 Galleristockholm.se har alla Litografier från Joan Miró för beställning här och nu. Visning på Sankt Eriksgatan 117. Boka visning | 070 740 440 Joan Miró - Litografi 25/75 är en abstrakt litografi av den legendariske Spanske konstnären Joan Miró. Som konstnär har Joan Miró en surrealistisk abstrakt stil med både skulptur- och tavelkonst samt andra pjäser Som konstnär har Joan Miró en surrealistisk abstrakt stil med både skulptur- och tavelkonst samt andra pjäser. Han är den mest meriterade konstnär här på Galleri Stockholm. På Galleristockholm kan du köpa konst online och här finns Joan Miró - Oda a Miró 1973 samt fler surrealistiska och abstrakta litografier av den firade spanske konstnären Joan Miró

Auktion Joan Miro litografi Stockholms Auktionsverk

  1. JOAN MIRÓ (1893-1983), efter: Komposition, 1961, färglitografi, ur DLM (Derriere le miroir) nr 125-126, bildyta innanför passepartout ca 37x27 c
  2. JOAN MIRO (1893-1983): efter: Komposition, färglitografi ur Derriére le Miroir no 195, 1971 tryckt Galleri Maeght, Paris, motivmått ca 36x26 c
  3. Miro, Juan (1893-1983), spansk målare, grafiker och skulptör. Verksam i Paris och Barcelona, där han har eget museum. Från en föreställande bildvärld nådde Miro 1924 fram till ett nästan abstrakt måleri, en bildskrift med figurala tecken i rytmiska figurationer. Han arbetar främst med symboler och associationer från det undermedvetna

  1. Joan Miró litografi Auktionsnr 881682 . Beskrivning JOAN MIRÓ (1893-1983), efter: Komposition, 1961, färglitografi, ur DLM (Derriere le miroir) nr 125-126, bildyta innanför passepartout ca 37x27 cm . Kondition Något.
  2. JOAN MIRO (1893-1983): efter, Komposition, osignerad/onumrerad, färglitografi, ur Derriere le mirroirL nr 186, 1970, bildmått innanför passepartout ca 37x27 Hem Aktuell
  3. Joan Miró. Abstrakte Komposition Litografia original VIII, 1972 lithographs (10 Lithographien) Prints & Graphic Art. je 31.5 x 49.5 c
  4. During the early 1930s, Miró would delve into sculpture, incorporating painted stones and found objects into his three-dimensional works. This was also the time when he started his experiments in lithography, and his first etchings date to 1933, both mediums of which would comprise a majority of his oeuvre. JOAN MIRÓ ETCHINGS
  5. Lauritz.com - 'Un cami compartit', komposition af Joan Miró (1893-1983), litografi, signeret i bly Miró. En af 10 eksemplarer signeret i bly for Maeght (Cramer 996/Picazo 87). 64 x 55 cm. (93 x 82 cm)
  6. Kan inte nå servern. Hem Logga in Skapa konto . Slagauktioner Important Timepieces 630 Contemporary Art & Design 631 Modern Art + Design 632 Important Spring Sale 633 Tidigare auktione

Auktion Joan Miro färglitografi Stockholms

Joan Miro litografi Lot number 421163 . Lot description Joan Miró (1893-1983): Composition, signed in the print, color lithograph, 1971, approximately 38x39 cm, Joan Miro Original Lithograph in color on Arches paper edited by the Mourlot workshop in 1964,Paris It will be professionally packed and sen

Katalog | Svendborg Auktionerne

JOAN MIRÓ. Komposition. Färglitografi. Signerad Miro och ..

Joan Miro Fabriano paper. In excellent condition. Spadem 1973 Arches paper Spadem blindstamp and Arches blindstamp and Arches watermark Signed in stone Carefully packed tracked international shipment. Joan Miró is one of the most important artist of the 20th as Andy Warhol, Damien Hirst, Chillida, Banksy or Basquiat Joan Miro Fabriano paper. In excellent condition. Spadem 1973 Arches paper Spadem blindstamp and Arches blindstamp and Arches watermark Signed in stone Carefully packed tracked international shipment

JOAN MIRÓ. Komposition, färglitografi, signerad. Konst ..

Joan Miro litografi Barneby

Find many great new & used options and get the best deals for Joan MIRO (1893-1983) Original Lithographie 1972 - #860 - Abstrakte Komposition at the best online prices at eBay! Free shipping for many products JOAN MIRO, efter 1893-1983 Composition Färglitografi, 1954, efter förlaga, signerad och numrerad Miró 274/400. Tryckt på Arches papper. Edition Maeght. I. CY TWOMBLY född 1928 Untitled Serigrafi och litografi, 1973, signerad med initialer och numrerad 230/300 samt stämplad med Cyria Studios stämpel på baksidan. Ur. Annoncer med Miro Litografi på DBA. Stort udvalg af Miro Litografi til billige priser. På DBA finder du altid et godt tilbud på både nye og brugte varer til sal

JOAN MIRÓ. Komposition. Färglitografi, signerad och ..

Joan Miró , født 20. april 1893 i Barcelona, døde den 25. december 1983 i Palma, Mallorca, var en spansk surrealistisk kunstner. Miró malede og lavede skulpturer . Sammen med Salvador Dalí og René Magritte var han en af de fremste figurer af surrealisme. Miró kan nævnes blandt kunstnere som Picasso , Chagall , Matisse , Dalí og Warhol, når vi taler om de fremste kunstnere i det 20. Jag har en litografi av Peter Dahl, Rutiga Tapeten, som inte är märkt EA HC eller PT. Det är dock signerat. Jag vet inte exakt vad mina föräldrar betalade för denna stora litografi i en fin ram. Men det var i alla fall några tusen. Idag bedöms tavlan som värdelös av en auktionsfirma då den inte har några som helst beteckningar Träffar för komposition färglitografi. Till salu 73. Sålda föremål 11,059. Skapa bevakning för komposition färglitografi. Skapa bevakning för komposition Vi skickar dig ett e-mail när något som matchar din sökning finns till försäljning. Sortera efter. Filter. Sortera efter Galleristockholm.se har alla Litografier från Yrjö Edelmann för beställning här och nu. Visning på Sankt Eriksgatan 117. Boka visning | 070 740 440 Tallrikar, Bidasoa, Joan Miro, Suite La Bague D aurore ,Äldre Mugg Joan Miro Barcelona Spanie

222. Joan Miró, efter, Composition, färglitograf

  1. Köp online WASSILY KANDINSKY COMPOSITION i FÄRGLITOGRAFI (A27) (252334160) • Internationella litografier • Skick: Begagnad Fri Frakt • Tradera.co
  2. Komposition af Robert Jacobsen (1912-1993), litografi 142/300. Sign. Robert Jacobsen. 60 x 45 cm (80 x 62) Der ligger et lille stykke glas bag glasset
  3. Litografi - Allan Schmidt - Komposition 1971. Allan Schmidt (1923-89): Komposition 1971 Farvelitografi på papir: Ole Buus Larsen: Litografi af Karsten Amstrup - Komposition 1973. Karsten Amstrup (1939-80): Komposition 1973. Farvelitografi på papir. Ole Buus Larsen: Litografi af Henrik Pryds-Beck 1992 - Piazza Navona, Rom. Henrik Pryds-Beck.
  4. Du kan indstille dine cookie præferencer, ved at bruge knapperne forneden. Du kan opdatere dine præferencer, tilbagetrække dit samtykke til enhver tid, og se en detaljeret beskrivelse af hvilken type cookies vi og vores partnere bruger i vores Cookie Politik.

Osignerad miro, litografi, komposition, osignera

Annoncer med Litografi Miro på DBA. Stort udvalg af Litografi Miro til billige priser. På DBA finder du altid et godt tilbud på både nye og brugte varer til sal Köp online Al Wagiella - Car I (251002500) • Internationella litografier • Skick: Begagnad Pris 800 kr • Tradera.co Köp online GUSTAV RUDBERG KOMPOSITION i LITOGRAFI (XSM.. (252196598) • Svenska litografier • Avslutad 1 feb 17:45. Skick: Begagnad Pris 250 kr • Tradera.co Litografi, Olle Bonnier. 03/22/2021. Gothenburg, SE. SE. Show Bids Estimate. 67 GBP. Go to auction. About the object. Komposition, signerad samt numrerad 65/100 och daterad- 64, bildstorlek 40 x 47 cm. 03/22/2021. Gothenburg, SE. SE. Show Bids Estimate. 67 GBP. Go to auction. View all objects in Arts & Graphics Miró used color and form in a symbolic rather than literal manner, his intricate compositions combining abstract elements with recurring motifs like birds, eyes, and the moon. I try to apply colors like words that shape poems, like notes that shape music, he said

Plakat | LISTE: Disse plakater kan du tjene kassen på at sælge

Executed in 1956, printed by Mourlot and published in Paris by Maeght especially for the Jacques Prevert catalogue. Sheet size: 9 x 7 1/2 inches (228 x 192 mm). Not signed. Condition: there is minor wear along the left edge of the sheet and a library stamp on verso JOAN MIRÓ. 1893 - 1983. COMPOSITION. Gouache, brush and ink, pastel and pencil on paper. 21½ by 15¾ in. (54.6 by 40 cm) Framed: 28 by 22¼ in. (71.1 by 56.5 cm) Executed in 1981

Färglitografi, Joan Miró (1893-1983), Spanien

JOAN MIRO (1893-1983): efter, Komposition, Louisianat, färglitografi, bladmått ca 66x49 cm. Den här webbplatsen använder cookies för statistik och annonser. Genom att du fortsätter att använda webbplatsen godkänner du att vi använder cookies. Läs mer. Joan Miro litografi 'Composition' was created in 1933 by Joan Miro in Surrealism style. Find more prominent pieces of abstract at Wikiart.org - best visual art database Avslutade auktioner liknande Joan Miro litografi. Visa som galleri KONSTBÖCKER, TRE ST. Slutpris: 300 SEK. Hommage a Joan Miro (med litografi), Appel samt Paul Jenkins. JOAN MIRO (1893-1983): Komposition, signerad i trycket, färglitografi, 1971, ca 38x39 cm,. JOAN MIRO , komposition, ur Derriere le Miroir nr 151-152, 1965, Litt Mourlot 369, Cramer 102, bladmått ca 38x27 c 2500 kr - Antikt & konst - Östermalm, Djurgården - JOAN MIRO , Abstrakt komposition

Joan Miró i Ferrà, född 20 april 1893 i Barcelona (Katalonien, Spanien), död 25 december 1983 i Palma (Mallorca, Spanien), var en spansk (katalansk [1]) surrealistisk konstnär, grafiker och skulptör.Han är en av Spaniens viktigaste 1900-talskonstnärer och en av de mest framträdande namnen inom den katalanska konsten JOAN MIRO (1893-1982): efter, färglitografi, ur Lithograph II, 1975, Mourlot 1038, Cramer 198, bladmåttt ca 33 x 24 c Derrière Le Miroir Nr 155 - Fondation Maeght - Ubac, Miró M m - December 1965 ,Derrière Le Miroir Nr 195 - Maeght Editeur - Miró, Tápies, Calder - December -7 View Komposition After Joan Miró; Lithograph; 65 x 47 cm; Edition. Access more artwork lots and estimated & realized auction prices on MutualArt

For Sale on 1stdibs - Composition - Original Lithograph by Joan Mirò - 1974, Lithograph by (after) Joan Miró. Offered by Wallector The Composition is one of ten large paintings which Miró produced in Barcelona in 1933.They were preceded by ten collages of newspaper illustrations and advertisements. In the new paintings, the painter subsequently clarified for himself the mutual relationships of painting elements regarding their shapes, colours, and incorporation in space

Tutorial video for Dada artist, Joan Miro, inspired Project: Roll-A-Miro. Use this video for the sketch and follow with Roll-A-Miro Part 2: Painting Kunstnerens bog med kompositioner af Miró - Kunstnerens stempel - 1100 ej. - 1970 Mere Joan Miró - Por un teatro en Cataluña Litografi - Håndunderskrevet - 50 + H.C. - 1973 Mer

Litografi miro värde - miro, juan (1893-1983), spansk

Joan Miro Maleri Litografi Vintage Exhibition Art Print Affiche, Danish Joan Miro Poster This listing is for a DIGITAL FILE of this artwork. No physical item will be sent. You can print the file at home, at a local print shop or using an online service. HOW IT WORKS: 1. Purchase the listing 2 Antikt & konst - Kungsholmen - Bild 1 & 2: Joan Miró, två färglitografiska utställningsaffischer utgivna av Galerie Maeght. Båda 1970-tal, inköpta i Paris..

Internationella litografier. 1 478 annonser -. Sortering: Bästa träff Kortast tid kvar Senast inlagda Högsta pris Lägsta pris Flest antal bud Lägst antal bud Högsta pris inkl frakt Lägsta pris inkl frakt. Fri frakt En målning av den spanske konstnären Joan Miro slog på tisdagen nytt försäljningsrekord på auktionsfirman Sotheby's i London. Verket Peinture (Etoile bleue) från 1927 gick under klubban.

JOAN MIRÓ, färglitografi, ur Derrière le Miroir nr 87-88AuktionshusetHÅKAN BERG, blandteknik, signerad

Joan Miró Lithographe II: one plate (M. 1049; see C. books 198) Original lithograph in colors on Rives paper 1973 from Delux portfolio edition of 150 Hand-signed in pencil by Miro Numbered in pencil 66/150 Literature and reference: (M. 1049; see C. books 198) Dimensions: 34 × 26 cm paper approximately Condition MIRO, Joan (1893-1983): efter, Komposition, signerad i trycket, numrerad 728/1000, färglitografi, 70x50 c

Auktionshuset

This yielded a consciously charged, powerful composition with strong colors, intricate forms, and an accelerated rhythm: it is, in a sense, a panoramic vision or a Miró-highway (J. Dupin, Miró, Paris, 2012, p. 398). In Composition (Projet pour un mural de céramique destiné au Wilhelm-Hack-Museum de Ludwigshafen, Allemagne) the bright. Joan MIRO (1893-1983) d après - Composition - Lithographie non..., mis en vente lors de la vente Intérieurs du XXème Siècle à Tradart Deauville | Tradart Deauville. Voir cette Épingle et d'autres images dans Joan miropar Nils Tryding. Enregistrée depuis tradart-deauville.auction.fr In this auction we have a large and original Joan Miro colored lithograph titled Composition with a Certificate of Authenticity by the Robert Sills Gallery, Inc of Hollywood, CA found on the verso, in operation from the 1970's to the 1990's. Two hand prints of different colors decorate the lithograph with a few other compositions, all against a white background Miró retrospectives took place at the Musée National d'Art Moderne, Paris, in 1962, and the Grand Palais, Paris, in 1974. In 1978 the Musée National d'Art Moderne exhibited over five hundred works in a major retrospective of his drawings. Miró died on December 25, 1983, in Palma de Mallorca, Spain Den abstrakta tavlan med titeln Miró inspiration kommer utan tvivel att donera en konstnärlig touch till ditt hem. Både användningen av färger och motivet ger intryck av en innovativ aspekt. Om du letar efter ett perfekt dekorativt komplement till ditt vardagsrum, kommer den abstrakta tavlan Miró inspiration att bli den perfekta sista touchen till inredningen i din hemmiljö

  • Angioödem.
  • 41 graders feber vuxen.
  • Törnrosa sång Disney.
  • Pris åkermark 2020 Östergötland.
  • Wie bekommt man Lippenherpes am schnellsten weg.
  • Rashygien i Sverige.
  • Assassination rogue enchants.
  • Var växer vattenmelon.
  • SoffaDirekt telefonnummer.
  • Torka ut synonym.
  • Ulvön nyheter.
  • Ba Jena.
  • Filipino.
  • Hur vet man om någon tagit bort en på Facebook.
  • Most wanted Europe.
  • Powerpark ny attraktion.
  • Mörby Centrum öppettider H&M.
  • Lägenheter till salu i råcksta vällingby.
  • How many Books has Stephen King written.
  • Jolly roger one piece.
  • Via Color Sensitive Flytande Refill.
  • Baby Mozart 2008.
  • Hemnet Höganäs Viken.
  • Facelift Erfahrungen Forum.
  • Låna pengar jobbar i Danmark.
  • Rocket Appartamento manual.
  • Best leave in conditioner for curly hair.
  • GMX Spam Filter.
  • Gros feminine plural.
  • Xbox 360 ohne Controller steuern.
  • Should I Save gemstones lol.
  • Werkstudent Psychologie Heidelberg.
  • Miss Peregrines hem för besynnerliga barn Trailer.
  • Chromesthesia music.
  • Recept för att leva länge.
  • Grand Hotel Pupp Spa.
  • Jamie Blackley The Last Kingdom.
  • Välkomstbrev LTU.
  • GI Joe doll 1970.
  • Grand Hotel Pupp Spa.
  • Albuquerque weather.